Úvod > O škole > Podcasty v AJ

Podcasty v AJ

VALENTINE’S DAY (14.02.2024)

Je tady opět nová epizoda anglického podcastu.
Nemůže být o ničem jiném než o svátku, který se hojně slaví hlavně v USA, tedy o Dnu sv. Valentýna. Užijte si poslech!
Podcast si můžete poslechnout zde. Episode 4 transcript – Valentine’s day - ke stažení zde.

Valentines_Day.jpg

Thanksgiving (16.11.2023)

Podcast si můžete poslechnout zde.

E_3_photo_2.jpg E_3_photo_1.jpg

Call to Italy (3.10.2023)

Na počátku nového školního roku připravila děvčata z 9. B Aneta Jarošová a Ema Pokorná pro své spolužáky další epizodu anglického podcastu. Tentokrát se autorky spojily telefonicky se svým kamarádem Davidem, který žije až v daleké Itálii, a připravily si pro něj několik otázek týkajících se jeho nové školy. Podcast si můžete poslechnout zde.

Za kabinet AJ: Mgr. Lucie Fischerová

S osmáky jsme se v rámci výuky anglického jazyka zabývali podcastem (5.6.2023)

S osmáky jsme se na konci školního roku v rámci výuky anglického jazyka nechali inspirovat fenoménem dnešní doby, podcastem. Google podcast definuje takto: „Podcast je forma zvukového záznamu. Zpravidla se jedná o mluvené slovo, přičemž podcast má za cíl předávání poučných informací.”

Cílem našeho podcastu bylo stručně zpracovat téma, kterému jsme se věnovali v hodinách AJ v 8. ročnících - New York City. Aneta Jarošová a Ema Pokorná (8. B) si připravily krátké povídání o New Yorku a vyzpovídaly také své spolužáky Barboru Krayzlovou, Václava Lazeckého (8. B), Jakuba Bohdala a Adama Večerka (8. A). O tom, jak se děvčatům podcast povedl, se můžete přesvědčit zde.

Všem, kteří se natáčení zúčastnili, moc děkujeme a těšíme se na další díl.